ایزوگام

ایزوگام نوعی از عایق های رطوبتی می باشد که در حال حاضر در اکثر پشت بام های خانه ها از ایزوگام استفاده می کننند در مدت های پیش بودند افرادی که ترجیح می دادند به جای ایزوگام از آسفالت برای پشت بام استفاده کنند، اما با گذشت زمان و بالارفتن کیفیت ایزوگام ها امروزه در اکثر منازل از ایزوگام به منظور عایق رطوبتی و حرارتی استفاده می کنند.

ایزوگام یک نوع عایق حرارتی پیش ساخته می باشد که از الیاف پلی استر و همین طور قیر تقویت شده با پلیمر پوشیده شده است. از ایزوگام تنها برای سقف استفاده نمی کنند بلکه در جاهای دیگر در ساخت و ساز ساختمانها برای جلوگیری از نشت رطوبت استفاده می شود. برای مثال از ایزوگام برای نواحی چون پشت بام ها، ساختمان ها و همین طور سرویس های بهداشتی، دیواره های بیرونی، استخر، پی ساختمان و دیواره های بیرونی که به سمت رطوبت های برف و باران قرار گرفته اند.

ایزوگام یک واژه خارجی و لاتین است که خود از دو کلمه مشتق شده است از ایزوله که در زبان انگلیسی isolate  است و مخفف شده است به معنای جدا کردن می باشد و همین طور gam که به معنای گردآوری و جمع کردن است .

پیشینه این ایزوگام به ایتالیا بر می گردد که از اولین جاهایی بوده است که از ایزوگام به منظور عایق کاری استفاده می کرده و سپس جاهای دیگر نظیر ایران از این خطور الگو برداری کرده اند.

تاریخچه ایزوگام

اولین پیدایش های استفاده از ایزوگام مربوط می شود به دوره های باستانی که باستان شناسان آن را پیدا کرده اند و متوجه شدند از ترکیب قیر و خاک رس نوعی عایق بدست می آوردند که به منظور عایق رطوبتی مورد استفاده قرار می گرفته است و از آن به عنوان ملات استفاده می کردند این نشانه ها مربوط می شده است به دوره ایلامی.

با گذشت زمان و پیشرفت در زمینه ساخت و ساز از قیر گونی و آسفالت استفاده می کردند، و اغلب پشت بام ها با استفاده از آسفالت عایق کاری می شدند. اما همچنان علم در این زمینه پیشرفت کرد و موجب شده که ایزوگام بدست بیاید که بسیار مقاوم تر و بهتر می توانست در برابر رطوبت عمل کند.

از ایزوگام در اغلب قسمت های خونه نظیر دیوار ها، فوندانسیون، ایزولاسیون، سرویس بهداشتی و پشت بام از این لایه عایق رطوبتی استفاده می کردند.

ایزوگام

کاربرد ایزوگام در چیست ؟

همان طور پیش تر هم گفتیم ایزوگام نوعی از عایق های رطوبتی می باشد و از قیر و همین طور الیاف مصنوعی ساخته شده است، که با استفاده از حرارت بر روی آن منطقه چسبانده می شود و این گونه است که از نفوذ به آب و رطوبت جلوگیری می کنند. این جنس با استفاده از ترکیب صنعت و تجربه و دانش به وجود آمده است و این کار خود سبب می شود که محیط زندگی شما در شرایطی بسیار بهتر و امن تر قرار بگیرد. توجه به محیط سکونت از زمان های بسیار گذشته وجود داشته است از دوران باستان انسان ها به دنبال این بوده اند که بتوانند محیط زندگی خود را از خطرات و آسیب ها حفظ کنند.

عمر مفید یک ایزوگام می تواند تا ۱۰ سال باشد اما مشکلی که وجود دارد این است که در هر منطقه متفاوت است و بسته به این که در کدام منطقه و دارای چه آب و هوایی باشید عمر آن می تواند کم شود همچنین کیفیت ایزوگام هم بسیار مهم است در صورتی که خود ایزوگام با کیفیت باشد و شرایط هم مساعد باشد می تواند تا چندین سال بدون هیچ مشکلی کار کند.

قیمت ایزوگام بر اساس عواملی مختلفی تعیین می شود مانند کیفیت و درجه بندی کیفیت آن که بسیار مهم است و همچنین این که باید توجه داشته باشید این ایزوگام که تهیه می کنید دارای نشان استاندارد باشد و ضمانت نامه کتبی را هم دارا باشد برخی از ایزوگام ها هستند که دارای بیمه نامه هم هست که خب مسلما وقتی هر چه قدر این موارد زیاد تر باشد قیمت و کیفیت ایزوگام بیشتر می شود.

قیمت ایزوگام در کرج

قیمت  از جمله مهم ترین سوالاتی است که مشتریان از ما می پرسند و مسئله ی مهمی خست که باید به آن توجه کرد. اما لازم به ذکر است که این را بگوییم که قیمت را نمی توان یک قیمت واحد گفت  و باید به یک سری از عوامل مانند کیفیت و متراژ مورد استفاده و داشتن ضمانت در کیفیت هم توجه داشت  و سپس قیمت را تعیین کرد.

از عوامل تاثیر گذار بر قیمت می توان مواردی چون فویل آلومینیوم ، وجود الیاف تیشو، مکان نصب، نوع ، نقش قیر در قیمت نهایی بسیار مهم است، که در ادامه به بررسی همه ی این موارد می پردازیم.

در هنگام خرید و سفارش باید به همه جوانب دقت داشته باشید و به آن ها توجه کنید زیرا که یکی دیگر از مسائلی که در افزایش طول عمر ایزوگام می تواند تاثیر گذار باشد همین مورد اجرا و نصب می باشد در صورتی که زیر کار به خوبی شکل گرفته شده باشد و عوامل جانبی را در نظر گرفته باشید سبب می گردد که طول عمر و ماندگاری ایزوگام بیشتر شود.

ایزوگام

نصب خوب و با دقت که موجب شود ایزوگام شما دارای طول عمر زیادی شود، اگر چه که خیلی مهم است اما بر روی قیمت نهایی ان تاثیر نمی گذارد، در قیمت مهم این است که نوع ایزوگامی که شما استفاده می کنید چی هست و چه قیمتی دارد و همچنین این که در چه مساحتی می خواهید از آن استفاده کنید هر چه قدر متراژ آن زیاد تر باشد طبیعتا قیمت آن هم بیشتر می شود.

در هنگام خرید تنها به قیمت آن برای تضمین کیفیت توجه نکنید زیرا که قیمت همیشه و لزوما نمی تواند کیفیت را برای شما تضمین کند. در هم قضیه همین است و برخی از مکان های فروش هستند که قیمت هایی بالایی دارند، ممکن است آن ها تنها واسطه باشند و به همین دلیل دارای قیمت بالاتری هستند و اگر شما همین جنس را از جای دیگری که خود تولید کننده و یا وارد کننده است بخرید قیمت کمتری را دارد.

بعد از این که آن را انتخاب کردید نوبت به این می رسد که متراژ را محاسبه کنید برای محاسبه متراژ  باید متراژ کل بنا را در ۲۰ درصد ضرب کنید، از این جهت می توانید قیمت تمام شده را محاسبه کنید.

بعد از این که ایزوگام را انتخاب کرده اید و متراژ هم تعیین شد وقت آن است که به هزینه نصب و اجرای آن بپردازیم، برخی از شرکت ها هستند که برای تمیز کردن پشت بام و زدودن گرد و غبار و همین طور جا به جایی کولر هزینه ای جداگانه دریافت می کند. این موارد همگی در قرار ها ذکر می شود که شما پیش از قرار داد می توانید آن را ببینید و بعد تصمیم گیری کنید.


بیشتر بخوانید: بهترین برند های ایزوگام چیست؟


قیمت ایزوگام در تهران

قیمت در تهران نیز با توجه به شرایط و مواردی که گفته شد تعیین می شود مواردی چون مکان نصب، شرایط نصب و میزان متراژ مورد نیاز و همین طور کیفیت به کار رفته در مواد سازنده مانند فویل آلومینیومی، الیاف تیشو، الیاف پلی استر، میزان قیر به کار رفته و … تعیین می شود.

قیمت در تهران نیز بر اساس متراژ به کار رفته در ساختمان و همین طور بر اساس کیفیت و قیمت خود جنس تعیین می شود، هر چه قدر متراژ بیشتر و این قیمت هم بیشتر باشد شما باید هزینه ای بیشتر را بپردازید، همچنین این که هزینه های چون نصب و کارهای پیش از نصب هم هستند که بر روی قیمت نهایی شما تاثیر میگذارند.

کیفیت نیز بر روی قیمت تاثیری دارد اما همان طور که پیش تر هم گفته شده بود، لزوما قیمت بالا داشتن کیفیت بالا را تضمین نمی کند و به همین دلیل است که باید در خصوص کیفیت خوب ایزوگام تحقیق کنید. برای مثال مواردی چون داشتن فویل آلومینیوم با کیفیت و همچنین الیاف تیشو و الیاف پلی استر موجود در ایزوگام می تواند بر روی کیفیت آن نقش داشته باشد. که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

فویل آلومینیوم

اولین عاملی که بر روی قیمت و همین طور کیفیت آن هم تاثیر گذار است فویل آلومینیوم می باشد، فویل های آلومینیوم که همانند یک ورق بر روی لایه خارجی ایزوگام قرار می گیرد و باعث می شود که ظاهر زیبایی را به آن ببخشد که خود دارای طرح و رنگ های مختلف می باشد، برای مثال مدل هایی چون چمنی، شش ضلعی، سنگ، چوب که از جمله این موارد می باشد. فویل های آلومینیوم چون که دارای قیمت بالایی هستند که آن هم به این دلیل است که وارداتی هست می تواند بر روی قیمت هم تاثیر می گذارد.

الیاف تیشو

برای تولید ایزوگام نیاز به ماده ی اولیه ای داریم که از الیاف تیشو یا پشم شیشه باشد، این لایه ای که در قسمت بیرونی ایزوگام می گذاریم باعث می شود که ایزوگام به راحتی تا بخورد و نشکند. الیاف تیشو هم بر روی قیمت نهایی ایزوگام بسیار تاثیر گذار است و از طرفی چون وارداتی است و با نواسانات ارز تغییر می کند باعث می شود که قیمت انواع با کیفیت تیشو افزایش داشته باشد.


بیشتر بخوانید: ایزوگام طرح دار چیست؟

الیاف پلی استر

از مهم ترین موادی که در آن استفاده می شود و جزو مواد اولیه و مصرفی می باشد پلی استر می باشد، این ماده همانند لایه الیاف تیشو قرار می گیرد و کار آن این است که سبب نفوذ بیشتر قیر بشود، این لایه و لایه تیشو جزو لایه های داخلی محسوب می گردند. این لایه هم بر روی قیمت خود ایزوگام تاثیر می گذارد.

ایزوگام

نصب ایزوگام چگونه انجام می شود؟

همان طور که پیش تر از این هم گفتیم نصب ایزوگام در تهران و کرج و یا هر جای دیگری از ایران قیمت نصب ایزوگام بسته به این که دارای چه متراژی و مساحتی باشید می تواند متفاوت باشد. همان طور که گفته شد برای محاسبه قیمت نصب باید متراژ کل بنا را در ۲۰ درصد ضرب کنید . و بعد از آن باید قیمت خود ایزوگام را هم محاسبه کنید. معمولا با بالارفتن کیفیت ایزوگام که باید قیر و مواد اولیه آن هم بیشتر شود، قیمت هم افزایش پیدا می کند. معمولا ایزوگام هایی که کیفیت بالایی دارند دارای ماندگاری بیشتری می باشد.

اکثر ما به دنبال این هستیم که با کمترین قیمت کار خود را راه بندازیم این کار باید حتما با تحقیق انجام شود زیرا که اگر تنها به قیمت کم توجه کنید بعدا ممکن است متحمل هزینه بشوید که خیلی بیشتر باشد. به همین جهت باید به کیفیت هم توجه کنید.


حتما بخوانید: چرا استخر خود را ایزوگام کنید؟


برای این که قیمت کمتر شود، معمولا از کیفیت کم می کنند که این اتفاق باعث می شود در اینده عمر این ازوگام کمتر شود و شما در مدت زمانی کمتر مجبور شوید دوباره هزینه کنید تا ایزوگام را تهیه و نصب کنید. برای مثال به جای این که در ایزوگام از نفت در حدود  ۶۰ الی ۷۰ درصد استفاده کنند از مواد معدنی دیگری استفاده می کنند که باعث می شود دوام و طول عمر ایزوگام کم شود.

در طی نصب ایزوگام به این صورت عمل می شود:

۱- ابتدا گرد و غبار با جارو زدوده می شود.

۲- تمام لوازمی که در پشت بام هست باید برداشته شود و مجددا نصب شود.

۳- توصیه می شود که حتما در روز های گرم و آفتابی این کار انجام شود و در روز های بارانی این کار به تعویق بیوفتد.

۴- قبل از نصب با کمک خمیر ماستیک شکاف ها و ترک ها موجود باید گرفته می شود.

استعلام قیمت ایزوگام

قیمت ایزوگام همان طور که گفته شد بر اساس مواردی تعیین می شود و نمی تواند یک قیمت ثابتی را برای ایزوگام و نصب آن داد اما می توان مواردی که بر روی قیمت تاثیر می گذارد را بیان داشت، لازم به ذکر است که این اجناس های به صورت رول های ۱۰ متری از کارخانه می آیند و به صورت هر رول ایزوگام به فروش می رسد. اما در هنگام نصب است که به صورت هر مترمربع محاسبه می شود. از عواملی که بر روی قیمت تاثیر می گذارد:

روکش : از جمله مواردی است که برروی قیمت تاثیر می گذارد و انواع مختلفی هم دارد که ارزان ترین مدل آن مدل ساده و بدون طرح آلومینومی است که انواع طرحدار آن دارای قیمت بیشتری می باشد. در مورد روکش باید بدانید که میزان ضخامت و نوع روکش می تواند بسیار مهم باشد.


حتما بخوانید: عوامل تاثیر گذار بر قیمت ایزوگام چیست؟ 


تعداد لایه های : تعداد لایه های آن نیز می تواند بر روی قیمت نهایی تاثیر بگذارد. هر چه تعداد لایه ها بیشتر باشد یعنی دولایه و یا سه لایه باشد در نهایت قیمت افزایش می یابد.

کیفیت : کیفیت ایزوگام هم از جمله مواردی است که در قیمت نهایی شما تاثیر می گذارد و هر چه دارای کیفیت و خلوص بیشتری باشد در نهایت قیمت بالاتری را خواهد داشت.

نوسانات ارز: قیمت ارز نیز بر روی ایزوگام به شدت تاثیر خواهد گذاشت و به میزان افزایش ان قیمت ایزوگام هم افزایش خواهد داشت زیرا که بخش های مهم و اساسی از ایزوگام وارداتی هستند و از خارج وارد شده اند.

شما برای دریافت و استعلام قیمت از شرکت راه سازی آسیا می توانید از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید و اطلاعات دقیق تر را در خصوص قیمت و همین طور نصب ان را از مشاوران شما در راه سازی آسیا بپرسید.

تماس با راه سازی آسیا

  • شماره همراه 1 : 09126632676
  • شماره همراه 2 : 09126642676
  • خیابان مطهری نرسیده به چهار راه شریعتی نبش کوچه شیوا ساختمان پزشکان ۱۵ واحد ۱

چرا راه سازی آسیا برای ایزوگام توصیه می کنید؟

راه سازی آسیا یکی از مراکز معتبر و معروف در کرج در زمینه آسفالت کاری و پیمانکاری آسفالت در کرج و تهران می باشد. این مرکز به دلیل این که همواره اصول مشتری مداری را رعایت کرده است و سعی داشته است که بهترین قیمت را با بهترین کیفیت به مشتریان ارائه دهد به عنوان یکی از مجموعه های خوب در زمینه راه سازی، آسفالت کاری، ایزوگام در کرج و تهران در نظر گرفته شده است.

قیمت مناسب برای ایزوگام

قیمت مناسب همیشه یکی از مهم ترین و شاید بتوان گفت مهم ترین عامل در انتخاب هر وسیله ای باشد به ویژه در کارهای ساختمانی که به دلیل این که متراژ بیشتری استفاده می شود در نتیجه قیمت اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد.

راه سازی آسیا در این زمینه از مراکز مختلفی که از معروف ترین سازندگان در ایران هستند نمایندگی دارد همانند برند شرق، برند بام گستر ۱۱۷، برند دلیجان که به خاطر داشتن حق نمایندگی دارای قیمت بسیار مناسب تری نسبت به مکان های دیگری می باشد.

ارائه بیمه نامه

از آن جایی که راه سازی آسیا از معتبرترین برندهای ایران نمایندگی دارد، این نمایندگی ها همگی این اجناس را های خود را با ضمانت نامه و بیمه نامه ارائه می دهد

نصب بر طبق استاندارد ها

راه سازی آسیا همیشه از بهترین نصابان که در کار خود حرفه ای هستند بهره می گیرد، همان طور که گفته شد نصب بسیار مهم است که اصولی و درست انجام شود تا نتیجه خوبی از آن گرفته شود.

پاسخ به متداول ترین سوال ها

نصب ایزوگام چگونه انجام می شود؟

نصب ایزوگام بسته به این که دارای چه متراژی و مساحتی باشید می تواند متفاوت باشد.برای محاسبه قیمت نصب باید متراژ کل بنا را در 20 درصد ضرب کنید . و بعد از آن باید قیمت خود ایزوگام را هم محاسبه کنید. معمولا با بالارفتن کیفیت ایزوگام که باید قیر و مواد اولیه آن هم بیشتر شود، قیمت هم افزایش پیدا می کند.

استعلام قیمت ایزوگام بر چه اساسی تعیین می شود؟

قیمت ایزوگام همان طور که گفته شد بر اساس مواردی تعیین می شود و نمی تواند یک قیمت ثابتی را برای ایزوگام و نصب آن داد اما می توان مواردی که بر روی قیمت تاثیر می گذارد را بیان داشت، لازم به ذکر است که این اجناس های به صورت رول های 10 متری از کارخانه می آیند و به صورت هر رول ایزوگام به فروش می رسد. اما در هنگام نصب است که به صورت هر مترمربع محاسبه می شود.

قیمت مناسب برای ایزوگام چه قدر است؟

قیمت مناسب همیشه یکی از مهم ترین و شاید بتوان گفت مهم ترین عامل در انتخاب هر وسیله ای باشد به ویژه در کارهای ساختمانی که به دلیل این که متراژ بیشتری استفاده می شود در نتیجه قیمت اهمیت خود را بیشتر نشان می دهد.

راه سازی آسیا در این زمینه از مراکز مختلفی که از معروف ترین سازندگان در ایران هستند نمایندگی دارد همانند برند شرق، برند بام گستر 117، برند دلیجان که به خاطر داشتن حق نمایندگی دارای قیمت بسیار مناسب تری نسبت به مکان های دیگری می باشد.

 

پانوشت: ایزوگام ,ایزوگام بام گستر ,ایزوگام شرق, قیمت ایزوگام 

به این پست رای دهید
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =