جدول کشی خیابان

جدول کشی خیابان در واقع ایجاد یک گودی موازی و ممتد است که برای جمع آوری آب جریان یافته باران در سر تا سر خیابان و انتقال این آب ها به کانال دفع آب های سطحی است. آبرو های خیابانی باعث هدایت آب اضافه ای که در خیابان جمع شده و برای عابرین دردسر ساز می شوند می شود.

جدول کشی خیابان

همانطور که گفته شد هدف از این کار کاهش آب اضافی در خیابان است. برای انجام عملیات جدول کشی و ایجاد آبرو ها، از قطعه های پیش ساخته بتن و در برخی موارد بتن درجا استفاده می شود. از این بتن ها هم برای آب رو سازی و هم برای پیاده رو سازی استفاده می شود. پیاده رو سازی به معنی ایجاد راه های ارتباطی و دسترسی که عبور و مرور وسایل نقلیه بر روی آن مجاز نباشد. این عملیات شامل دو قسمت زیر سازی و رو سازی است. جزئیات اجرایی هر قسمت، باید طبق نقشه های اجرایی، مشخصات فنی خصوصی انجام شود.


جدول کاری، یکی از مراحل محوطه سازی چگونه انجام می شود؟


نکاتی که در رابطه با جدول کشی

توجه داشته باشید که جدول های سمت خیابان، به صورت مایل ساخته می شوند. چرا که مصالح روسازی همچون بیس و ساب بیس و آسفالت، در کنار جدول راحت کوبیده شوند و در هنگام کوبیدن، غلطک به جدول برخورد نکند.همچنین بعد از پایان کار لاستیک ماشین های سواری با جدول برخورد نکنند و سابیده نشوند.

در صورتی که جدول شیب دار باشد، از آنجایی که کوبیده شدن مصالح در کنار جدول، از نظر عایق بندی حائز اهمیت است، به راحتی کوبیده می شود. اما در صورت شیب دار نبودن و صاف بودن ، به دلیل اینکه این قسمت خود کوبیده نمی شود، به مرور زمان آسفالت آن قسمت از بین می رود و در زمستان موجب رسوخ آب به زیر آسفالت و یخ زدگی و پس از آن ترک خوردگی آسفالت می شود.

اگر قسمت بالای جدول ها به صورت قوسی ساخته شود بهتر است و در هنگام برخورد با چیزی گوشه های جدول آسیب نمی بیند.


اجرای جدول گذاری و آبروسازی چگونه است؟


قیمت جدول کاری خیابان

هزینه جدول کشی با توجه به جزئیات اجرایی و نحوه اجرای عملیات در نقشه های اجرایی و مشخصات فنی تعیین می گردد. پیمانکار جدول کشی پس از بررسی و رسیدن به رقوم مورد نظر، این قیمت را مشخص می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد جدول کاری با شماره های راهسازی آسیا تماس حاصل فرمایید.

تماس با راه سازی آسیا

  • شماره همراه 1 : 09126632676
  • شماره همراه 2 : 09126642676
  • خیابان مطهری نرسیده به چهار راه شریعتی نبش کوچه شیوا ساختمان پزشکان ۱۵ واحد ۱

پانوشت: پیاده رو سازیجدول گذاری و آبرو سازی , قیمت جدول گذاری , قیمت بلوک بتنی , هزینه جدول کشی , قیمت جدول پیاده رو , جدول کشی باغ

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + سیزده =