شرکت محوطه سازی

وظیفه شرکت محوطه سازی چیست؟ به زبان ساده می توان گفت این که چطور المان ها مختلف یک فضا را در آن جا دهیم که در نهایت شکلی مطلوب را پیدا کند، گاهی این طور به نظر می رسد با قرار دادن جدول و مشخص کردن فضا سبز و ایجاد راه ها و آسفالت کاری محوطه سازی را انجام داده اید، اما در حقیقت این ها تنها موارد اندکی از عملیات پیچیده محوطه سازی می باشد.

شرکت راه سازی آسیا به عنوان یک شرکت محوطه سازی که در کرج و تهران فعالیت دارد همواره سعی دارد که طبق آخرین متد های روز محوطه سازی را انجام دهد زیرا که ظاهر هر منطقه و شهر نشانگر فرهنگ آن می باشد پس بسیار مهم است که چگونه طراحی شود.

برای شروع عملیات محوطه سازی ابتدا باید بر این موضوع توجه داشته باشید که کاربری فضا چگونه است و بعد از آن میزان شیب را حساب کنید و شیب بندی و معماری را ترسیم کنید.

اجرای آسفالت گرم به چه شکل انجام می شود؟

بهترین پیمانکاری آسفالت در کرج چه ویژگی هایی دارد + قیمت

در مرحله بعد با توجه بر این که شیب بندی به چه صورت در نظر گرفته شده است عملیات خاک برداری و تسطیح سطوح انجام می گیرد از عوامل مهمی که در آینده بر روی پروژه نیز تاثیر می گذارد و در صورتی که درست انجام شود سبب کاهش هزینه های بعدی می شود این عملیات تسطیح و تراکم می باشد.

بعد از این که شیب را از بین بردید و عملیات راه سازی شروع شد در مرحله بعد باید به دنبال جدول کشی باشید که این کار نیز باید با توجه بر این باشد که  در چه فضایی قصد دارید جدول بندی را انجام دهید و متناسب با آن عملیات جدول بندی انجام شود و رنگ بندی جدول ها و همین طور ارتفاع آن ها با توجه به فضای تعیین می شود.

در اجرای مراحل کفسازی با توجه بر این که آن محل دارای ترافیک سنگین و عبور و مرور زیاد می باشد و یا کم تصمیمی گرفته می شود مبنی بر این که از چه متریالی استفاده کنند معمولا کفپوش های سیمانی و ضد سایش مناسب برای محل هایی است که دارای ترافیک شدید می باشند.

شرکت محوطه سازی

تمامی این مراحل از اهمیت بالایی برخوردار می باشند به این سبب که یک شهر زیبا دارای یک محوطه سازی خوب و اصولی می باشد که این موضوع مستلزم این است که یک روسازی خوب یعنی بدون هیچ گونه فرورفتگی و ترک خوردگی باشد و یک سطح صاف با آسفالت کاری مناسب را داشته باشد و شیب بندی مناسبی نیز وجود داشته باشد.

بعد از این مرحله مهم هست که یک جدول بندی درست و اصولی را داشته باشد به طوری که بتواند فضاهایی نظیر پیاده رو ها و خیابان ها را از هم جدا کند، برای ساخت یک جدول بندی درست معمولا از بتن های آماده استفاده می کنند.

برای یک محوطه سازی خوب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

مراحل آماده سازی برای محوطه سازی چگونه انجام می شود؟

برای زیرسازی ابتدا باید یک سطح صاف را داشته باشیم و شیب را از بین ببریم به همین منظور است که عملیات خاک برداری بر طبق نقشه هایی که داده شده است و قبلا با نظارت کشیده شده است باید عمل کرد و برای رسیدن به تراز مناسب باید عملیات خاک برداری را انجام دهند این کار را تا جایی ادامه می دهند که به یک زمین مقاوم برسند.

بعد از این مرحله است که باید زیرسازی انجام شود برای این کار از شفته آهکی یا از مخلوط رودخانه ای و اگر کم اهمیت تر است از بلوکاژ استفاده کنید.

در آخرین مرحله، مرحله روسازی می باشد که این مرحله به جهت محافظت و پوشش در مقابل سایش و عوامل جوی می باشد. مرحله روسازی نیز باید بر اساس نقشه های اجرایی که نظارت بر روی آن ها وجود دارد انجام شود.

چگونه هزینه جدول گذاری تعیین می شود؟

 محوطه سازی چگونه انجام می شود؟

برای محوطه سازی اولین مرحله میخ کوبی محل مورد نظر می باشد، بعد از این مرحله ارزیابی و برداشت نیمرخ طولی با توجه به خط پروژه و رقوم میخ ها می باشد، رقوم کف که تمام شد شروع به جدول گذاری می کنند که برای این کار در جهت مستقیم اقدام به خاک برداری می کنند؛ سپس مسیر دقیق این جدول گذاری در خط مستقیم و قوس ها باید کاملا با رنگ مشخص شوند.

جدول گذاری حتما باید روی پی مستحکمی بنا شود اگر سطح دارای شیب باشد باید خاک برداری انجام بشود در صورتی که خاک زیر پی مناسب نباشد، پس از خاک برداری باید مصالحی نظیر سنگ و ملات را به عنوان زیر ساز قرار دهید تا سطح مناسبی بدست آید.

اگر بنا به هر دلیلی مانند این که بر اساس نقشه اجرایی ارتفاع جدول گذاری یکنواخت نباشد، امکان استفاده از جداول پیش ساخته نبود باید جدول سازی با بتن درجا انجام شود؛ در صورتی که از جدول های پیش ساخته استفاده می کنید باید بعد از تراز کردن کاملا بندکشی و کامل شود.

جدول کاری، یکی از مراحل محوطه سازی چگونه انجام می شود؟

برای جدول کاری معمولا از بلوک های پیش ساخته بتنی استفاده می کنند و گاهی با توجه به شرایط که پیش تر گفته شد از بتن درجا استفاده می کنند، از آن جایی که ارتفاع این جداول کم است نیازی به آرماتور بندی نیست در صورتی که برای کارگذاشتن این جداول رانش خاک زیاد باشد، از بتن مسلح استفاده می کنند.

اگر بخواهید برای جمع آوری آب های سطحی کاری انجام شود باید از بلوک با سطح مقطع وی V شکل و یا به شکل نیم دایره که از بتن درجا ساخته می شوند استفاده کنید.

شرکت محوطه سازی

در بعضی از مناطق از جدول گذاری به شکل سرپوشیده استفاده می کنند که این کار را به سبب جمع آوری آب های سطحی انجام می دهند. برای چنین کاری باید بر اساس نقشه های اجرای عمل کنید و دریچه های تخلیه که برای جمع آوری آب ها می باشد به صورت دریچه های افقی، عمودی و یا ترکیبی از همه این ها باشد.

ارتباط با شرکت محوطه سازی در کرج و تهران

راه سازی آسیا به عنوان یکی از معروف ترین و با تجربه ترین شرکت های محوطه سازی می باشد که سابقه چندین ساله در این زمینه دارد راه سازی آسیا همواره با استفاده از آخرین متد ها و تکنولوژی های روز اقدام به محوطه سازی می کند، این شرکت محوطه سازی از بهترین و خبره ترین افراد متخصص و با تجربه در زمینه محوطه سازی استفاده می کند.

در خصوص معماری منظر بیشتر بدانید 

راه سازی آسیا به عنوان شرکت محوطه سازی آماده محوطه سازی در کرج و محوطه سازی خیابان ها در تهزان می باشد. برای ارتباط بیشتر و بهتر با راه سازی آسیا و اطلاع در خصوص قیمت ها و شرایط آن از طریق راه های زیر در ارتباط باشید.

تماس با راه سازی آسیا

  • شماره همراه 1 : 09126632676
  • شماره همراه 2 : 09126642676
  • خیابان مطهری نرسیده به چهار راه شریعتی نبش کوچه شیوا ساختمان پزشکان ۱۵ واحد ۱

برای داشتن یک راه سازی مناسب چه مراحلی طی می شود؟

برای داشتن یک راه سازی مناسب و ایده آل باید مراحل زیرسازی، قیر پاشی، آسفالت کاری، کوبیدن و غلتک زنی، جدول کاری، نصب علائم انجام شود.

هزینه آسفالت کاری چه قدر تمام می شود؟

هزینه آسفالت کاری براساس یک سری از پارامتر ها تعیین می شود مانند مرغوبیت و حجم مواد مصرفی و متراژی که این کار انجام می شود و همین طور بسته به این که برای جدول کشی از چه نوع بلوک های سیمانی استفاده بشود بر هزینه نهایی تاثیر میگذارد.

چرا برای پیمانکاری آسفالت کاری و محوطه سازی، راه سازی آسیا را انتخاب کنید؟

راه سازی آسیا دارای تجربه چندین ساله و مهارت لازم می باشد و با بهره گیری از نیروهای متخصص همواره سعی داشته است که در کمترین زمان ممکن پروژه را آماده سازی کند. راه سازی آسیا دارای مجوز های لازم و خدمات پشتیبانی است.

پانوشت: شرکت محوطه سازی, محوطه سازی در کرج, محوطه سازی در تهران, هزینه محوطه سازی, بهترین شرکت محوطه سازی در کرج, بهترین شرکت محوطه سازی در تهران, هزینه محوطه سازی درتهران, هزینه محوطه سازی در کرج, محوطه سازی ارزان در کرج, محوطه سازی ارزان در تهران

1.6/5 - (17 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.