اجرای آسفالت سرد و اجرای آسفالت گرم
شرکت راه سازی آسیا دارای سابقه چندین ساله به عنوان مجری کاری های راه سازی و عمرانی می باشد و اجرای آسفالت گرم و اجرای آسفالت سرد از جمله مهم ترین کارهایی است که تجریه چندین ساله در آن دارند و نیروهای متخصص در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.
از دیگر فعالیت های شرکت راه سازی آسیا می توان به اجرای محوطه سازی و اجرای جدول کشی در تهران و کرج را ذکر کرد؛ این مجموعه دارای چندین سال فعالیت و تجربه درخشان می باشد.
راه سازی آسیا در رزومه خود دارای پروژه های فراوانی می باشد از جمله پروژه های پیمانکاری آسفالت کاری و محوطه سازی در تهران و کرج می باشد در ادامه در خصوص اجرای آسفالت گرم و اجرای آسفالت سرد اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان میگذاریم.

اجرای آسفالت گرم به چه شکل انجام می شود؟

قبل از حمل و پخش مخلوط آسفالتی، سطح راه باید در طول کافی از هر نظر آماده  شود.

قبلا از هرکاری در زمینه آسفالت کاری باید سطح از هر نظر آماده بشود زیرا اگر آسفالت بر روی قشر های که دارای ناهمواری و پستی و بلندی است بنشیند نتیجه خوبی را پیدا نمی کند به همین سبب است که باید قبل از هر گونه کاری تمامی ناهمواری و پستی و بلندی از بین برود و برای این کار باید بلندی این سطوح بر اساس نقشه و با نظارت از بین برود، بعد از ازبین بردن ناهمواری ها اندود نفوذی و یا سطحی را پخش می کنند.

اجرای آسفالت سرد و اجرای آسفالت گرم

اگر قصد دارید که این عملیات را بر روی پوششی همچون آسفالت و یا بتنی انجام دهید، بهتر است که تمامی آسیب دیدگی ها و لکه گیری و ترک های عرضی و طولی و حتی در صورتی که لازم است تعمیر موضع قشرهای زیرسازی را انجام دهید از دیگر کار هایی که باید به آن توجه کنید مرمت آسفالت هایی است که موج دار شده اند و یا به شکل فیتیله هستند؛ از کارهای تکمیلی دیگر تعمیر لایه بتنی می باشد که تمامی این کارها باید قبل از اجرای آسفالت کاری باشد.

برای این که این مشکلات برطرف شود باید چه راهی را اتخاذ کرد؟

برای برطرف سازی این مشکلات باید به عللی که آن ها را به وجود آورده است توجه کنید تا بتوانید با استفاده از مشخصات فنی آن را اصلاح کنید.

بعد از این که این مشکلات برطرف شد باید با استفاده از جاروی مکانیکی با استفاده از شستشو، سطح را از هرگونه گرد و غبار، گل و لای و کلا هر گونه مواد خارجی پاک و تمیز کنید و اصطلاحا به آن اندود سطحی می گویند.

بهترین پیمانکاری آسفالت در کرج چه ویژگی هایی دارد + قیمت

در مرحله بعد بهتر است که عرض آسفالت با توجه به نقشه هایی که در نظر گرفته شده است به دقت علامت گذاری و خط کشی شود فاصله نقاط برای خط کشی در خطوط مستقیم حدود ۴۰ متر و در نقاط دیگر10متر خواهد بود.

همه ی کارهایی که به منظور ترمیم و آماده سازی سطح قبل از اجرای اندود نفوذی انجام می شود باید حتما توسط افرادی و سازمان هایی که وظیفه نظارت را دارند تایید بشود.

اجرای آسفالت سرد به چه گونه است؟

اجرای آسفالت سرد از مخلوط سازی سنگدانه ها با قیر یا قیر آبه و یا قطران ساخته می شود برای تهیه در دمای محیط آن را آماده سازی می کنند و همچنین در همان دما پخش و متراکم میکنند.

اگربخواهید که این سنگدانه هار ا با قیر آبه مخلوط کنید در صورتی که سنگدانه ها مرطوب باشند مشکلی ایجاد نمی شود؛ اما در صورتی بخواهید با قیر محلول آن را ترکیب کنید در چنین حالتی باید رطوبت این مصالح را از بین ببرید که برای از بین بردن این رطوبت می توانید از حرارت استفاده کنید و یا این که در دمای محیط به مرور زمان خشک بشود.

برای یک محوطه سازی خوب باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

ترکیب آسفالت های سرد که معمولا با ترکیب قیر های محلول غلیظ همانند SC-3000 و همین طور MC-3000 تهیه می شوند در این حالت مانند آسفالت گرم باید درجه حرارت 95 درجه باشد و یا حتی بیشتر و با قیر ترکیب می شود و سپس در همین دما پخش و متراکم می شود.

آسفالت سرد را می توان در اکثر لایه های روساز استفاده کرد به گونه ای که تمامی شرایط و ضوابط رعایت شده باشد برای مثال میزان محدودیت های ترافیکی رعایت شده باشد.

از آسفالت سرد برای قشرهای رویه و آستر و اساس قیری استفاده مس کنند منوط بر این که ترافیک سبک و یا متوسط باشد و در اساس قیری نیز حتی می توان در ترافیک سنگین استفاده نمود.

اجرای آسفالت سرد مناسب برای ترافیک های سبک و متوسط است و اگر در آینده ترافیک جاده سنگین باشد با آسفالت گرم اتن را روکش می کنند.

بهترین آسفالت کاری در کرج + قیمت 

انواع آسفالت سرد

آسفالت سرد به دو شکل تهیه می شود آسفالت سرد کارخانه ای و آسفالت سرد مخلوط در محل که این تقسیم بندی بر اساس روش تهیه و اجرای آن می باشد.

آسفالت سرد مخلوط در محل

آسفالت‌های سرد مخلوط در محل به دو روش زیر تهیه می‌شود.

اجرای آسفالت گرم و اجرای آسفالت سرد

این گونه از آسفالت ها معمولا به دو شکل تهیه می شود ممکن است که مواد در محل و در کناره های مسیر قرار گرفته باشد و سپس روی آن قیر پاشی بکنند که این کار با استفاده از گریدر و یا وسایلی نظیر آن انجام می گیرد. نوعی دیگر نیز وجود دارد که مخلوط در کارگاه در اثر مخلوط سازی قیر و سنگدانه به وجود آمده است و به محل برای استفاده فرستاده می شود.

آسفالت سرد کارخانه ای

این گونه از آسفالت ها در کارخانه ها و با استفاده از رعایت اصول و موازین انجام خواهد شد و بعد از این مرحله آن را برای پخش به محل می فرستند، در تمامی مراحلی که این گونه از آسفالت ها ساخته خواهند شد کنترل های لازمه طبق آئین نامه روسازی آسفالتی راه های ایران رعایت می شود، به طور مثال همانطور که پیش تر گفته شد اگر از قیرآبه استفاده می کنید مراحل حرارت دادن و خشک کردن سنگدانه ها انجام نمی گیرد.

در خصوص معنی و پیشینه آسفالت چه میدانید؟ 

تماس با راه سازی آسیا

همانگونه که میدانیم امروزه داشتن ایده های نو و پیشرفت مستلزم داشتن ذهنی روشن و خلاق است و به همین سبب شرکت راه سازی آسیا با بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و آموزش دیده در مسیر به رضایت رساندن مشتریان و سهامداران و پیشرفت در صنعت راه سازی گام برداشته است.

و این گام ها را با نگاه هایشان همسو ساخته اند و کار را گسترش دادند.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های پیمانکاری آسفالت و راه سازی و همین طور اجرای آسفالت گرم و سرد از طریق راه های زیر در ارتباط باشید.

تماس با راه سازی آسیا

  • شماره همراه 1 : 09126632676
  • شماره همراه 2 : 09126642676
  • خیابان مطهری نرسیده به چهار راه شریعتی نبش کوچه شیوا ساختمان پزشکان ۱۵ واحد ۱

برای داشتن یک راه سازی مناسب چه مراحلی طی می شود؟

برای داشتن یک راه سازی مناسب و ایده آل باید مراحل زیرسازی، قیر پاشی، آسفالت کاری، کوبیدن و غلتک زنی، جدول کاری، نصب علائم انجام شود.

هزینه آسفالت کاری چه قدر تمام می شود؟

هزینه آسفالت کاری براساس یک سری از پارامتر ها تعیین می شود مانند مرغوبیت و حجم مواد مصرفی و متراژی که این کار انجام می شود و همین طور بسته به این که برای جدول کشی از چه نوع بلوک های سیمانی استفاده بشود بر هزینه نهایی تاثیر میگذارد.

چرا برای پیمانکاری آسفالت کاری و محوطه سازی، راه سازی آسیا را انتخاب کنید؟

راه سازی آسیا دارای تجربه چندین ساله و مهارت لازم می باشد و با بهره گیری از نیروهای متخصص همواره سعی داشته است که در کمترین زمان ممکن پروژه را آماده سازی کند. راه سازی آسیا دارای مجوز های لازم و خدمات پشتیبانی است.

پانوشت: اجرای آسفالت گرم, اجرای آسفالت سرد, قیمت اجرای آسفالت گرم, قیمت اجرای آسفالت سرد, راه سازی, آسفالت کاری, هزینه آسفالت کاری, قیمت آسفالت کاری, آسفالت کاری در تهران, آسفالت کاری در کرج, اجرای آسفالت سرد در تهران, اجرای آسفالت گرم در تهران, اجرای آسفالت سرد در کرج, اجرای آسفالت گرم در کرج 
1.8/5 - (23 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.