پیمان کاری آسفالت کرج

شرکت راه سازی اسیا به عنوان یکی از بهترین مجریان و پیمانکاران در زمینه راه سازی و محوطه سازی در کرج فعالیت می کند.

از آن جایی که کرج یکی از کلان شهر های ایران شناخته می شود، لزوم استفاده از آسفالت خوب و پیمانکاری آسفالت در کرج حس می شود.

از طرفی داشتن آسفالتی خوب و با کیفیت و محوطه سازی مهندسی شده نیازمند داشتن یک پیمانکار منصف و متعهد و متخصص می باشد.

شرکت راه سازی آسیا کارهایی از قبیل آسفالت کاری و آسفالت کاری ترمیمی، محوطه سازی که شامل آسفالت کاری اگر چه در صورتیکه آسفالت وجود داشته باشدد و تنها نیاز به درزگیری باشد این کار را انجام می دهند و نیازی به هزینه کامل برای آسفالت کاری نمی باشد، از دیگر کارهایی که برای محوطه سازی انجام می شود جدول کشی های اطراف معابر می باشد که از دیگر خدمات راه سازی آسیا به عنوان پیمانکار آسفالت در کرج می باشد.

در این مقاله از سری مقاله های راه سازی آسیا می خواهیم در خصوص قیمت گذاری و روال کار آسفالت کاری توضیحاتی را بدهیم.

 • نحوه تعیین قیمت برای آسفالت کاری
 • کدام آسفالت از همه بهتر است؟
 • تماس با پیمانکاری آسفالت کرج

نحوه تعیین قیمت برای آسفالت کاری

قبل از این که بخواهیم در خصوص تعیین قیمت هر متر مربع آسفالت در سال ۱۳۹۹ مطالبی را بگوییم بهتر است در خصوص این که عملیات آسفالت کاری چه خدمات و کارهاای را بر عهده میگیرد توضیحی دهیم.

کلیه خدمات آسفالت کاری مانند آسفالت کاری در خیابان ها و کوچه ها و پشت بام ها و … شامل مراحل مختلفی باشند بسه به این که وضعیت زمین در آن مکان به چه گونه ای باشد متفاوت است.

اگر دارای آسفالت باشیم ولی آسفالت دچار حالت موج دار . فیتیله دار و یا دارای ترک خوردگی باشد در این صورت توصیه راه سازی آسیا که پیمانکار در کرج است انجام کارهای ترمیمی همانند درز گیری می باشد.

پیمان کاری آسفالت کرج

به طور کلی کارهایی که کارهایی که برای آسفالت کاری انجام می شود عبارتند از حفاری، خاک برداری از محل، خدمات گودبرداری، بسترسازی، قیرپاشی و در نهایت نحوه اجرای آسفالتکاری به صورت مکانیزه و توسط ماشین آلات مختلف و یا به صورت دستی و توسط یک تیم حرفه ای اشاره کرد.

از جمله مسائلی که می تواند در قیمت گذاری تاثیر داشته باشد می توان به نوع آسفالت، متراژ سطح مورد نظر، ضخامت و کرایه حمل آسفالت تا محل نیز می تواند در قیمت اجرای آسفالت در کرج و یا هر شهر دیگری، تاثیرگذار باشد.

هزینه هایی که بابت آسفالت کاری پرداخت خواهید کرد به سه بخش تقسیم می شوند:

۱- هزینه هایی مربوط به زیرسازی آسفالت

۲- هزینه هایی مربوط به خود آسفالت کاری

بیشتر بخوانید:  در مورد محوطه سازی خیابان ها و معابر چه میدانید؟

هزینه هایی مربوط به زیرسازی آسفالت

یکی از مهم ترین کارها در آسفالت کاری زیر سازی می باشد در صورتی که زیر سازی اصولی و خوب اجرا بشود عمر آسفالت نیز طولانی تر خواهد شد.

این مرحله دارای هزینه می باشد و زیرسازی دارای مراحل گوناگونی است که بسته به نیاز پروژه، اجرا می شود. این کار ها عبارتند از:

 • اولین قدم برای زیر سازی آسفالت خاک برداری می باشد و برای هزینه به شیوه ضخامت برداشت خاک بر حسب مترمربع  محابه می شود.
 • مرحله بعدی مسطح سازی می باشد این کار به منظور هموار ساختن مسیر برای آسفالت کردن و یک مرحله در آسفالت کاری می باشد و هزینه آن برحسب مترمربع تعیین می گردد.
 • هزینه بعدی متعلق است به عملیات ساب بیس و یا همان پخش مصالح سنگی روی بستر خیابان و کوبیدن اولیه آن می باشد که هزینه آن بر حسب هر سانتیمتر ضخامت تعیین می شود.
 • هزینه بعدی برای یس یا اساس است که خود شامل دو فرآیند پخش و کوبیدن یک لایه ۱۵ سانتی متری از مصالح شنی یا سنگی در محل آسفالت است که هزینه آن برای هر متر مربع در نظر گرفته شده است.

هزینه هایی مربوط به خود آسفالت کاری

به طور کلی برای اطلاع از قیمت هر متر مربع آسفالت خیابان در سال ۱۳۹۹ ، بد نیست با جزئیات هریک از مراحل انجام این عملیات و هزینه های پرداختی در هر مرحله، آشنایی داشته باشید. این مراحل از قرار زیر می باشند:

 • پریمکت: یکی از مراحل لازم برای آسفالتکاری، اندود نفوذی یا پریمکت است که در آن بر روی سطح زیرسازی شده قیر و یا امولوسیون پخش می شود که با نفوذ به حفره های شنی یا سنگی، چسبندگی آسفالت به خیابان را افزایش می دهد و هزینه اجرای این مرحله برحسب هر متر مربع حساب می شود .
 • آسفالت بیندر: در این مرحله برای محاسبه قیمت به این صورت عمل می کنند که به ازای اجرای هر یک سانتیمتر ضخامت و هر متر مربع از آسفالت رویه یا بیندر محاسبه می گردد.
 • تک کت: تک کت نیز یکی دیگر از عملیات های آسفالت کاری است که در آن، سطح آسفالت را با لایه ای نازک از قیر یا امولوسیون برای پخش کردن یک لایه دیگر آسفالت، آغشته می کنند که قیمت آن در سال ۹۹ بر حسب هر متر مربع تعیین گردید.
 • آسفالت توپکا: هزینه لازم جهت اجرای هر یک متر مربع از آسفالت آستر یا توپکا، همانند آسفالت بیندر این قیمت نیز به ازای هر یک سانتیمتر ضخامت از این آسفالت می باشد.

پیمان کاری آسفالت کرج

بیان این نکته خالی از لطف نمی باشد که معمولا قیمت خدمات آسفالتکاری سطوح، ارتباط مستقیمی با متراژ سطح دارد و معمولا اکثر شرکت های آسفالتکاری، به ازای افزایش متراژ پروژه، تخفیف هایی را نیز برای مشتریان خود، در نظر می گیرند. این در شرایطی است که اگر متراژ سطح مورد نظر، به حد نصاب لازم برای تخفیف یا حتی قیمت های معمول نرسد، ممکن است باعث افزایش قیمت نهایی پروژه آسفالتکاری نیز گردد.

کدام آسفالت از همه بهتر است؟

در ابتدا خوب است بدانید که آسفالت ها عبارتند از :

 • آسفالت بیندر
 • آسفالت توپکا
 • آسفالت دانه بندی

اینکه از بین این آسفالت ها کدام بهتر است بطور قطع و یقین نمی توان گفت کدامیک بر دیگری ارجحیت دارند بلکه کیفیت یک آسفالت خوب را تست های آزمایشگاهی در کارخانه های تولیدی تعیین می کند. کارخانه های معتبر با انجام تست های فشار بر روی آسفالت ها می توانند آسفالت های مرغوبی را از انواع بیندر، توپکا یا دانه بندی را تولید کنند، که هرچه کارخانه معتبر تر باشد قطعا محصولات و مواد بهتری را تولید خواهد کرد. به خاطر داشته باشید آسفالت ها در مکان های مناسب اگر استفاده بشوند کیفیت های خودشان را نشان خواهند داد که چقدر تحت استانداردها تهیه شده اند.

نتیجه :

خرید آسفالت در کرج از کارخانه های استاندار با رعایت پروتکل های آزمایشگاهی مرغوب باید انجام شود تا همیشه بتوان در کار خود و جذب مشتریان موفق بود. زمانی نیاز به آسفالتکاری در جاده ها می باشد که آسفالت قبلی باد کرده، شکسته شده یا به اصطلاح ترک برداشته باشد. زمانی که برای جاده ها خرابی آسفالت اتفاق خواهد افتاد معمولا به دلیل استفاده از نفوذ آب باران یا برف به لایه های زیرین یا همان زیرساز آسفالت می باشد که باعث می شود با عبور ماشین های سبک و سنگین آسفالت شکاف برداشته شود و خرابی های چاله ها را ایجاد کند. این چاله ها باعث می شوند که آسفالت بصورت کامل برداشته شود و اتفاقات ناگواری را در رانندگی بعلت دست اندازهای جاده ای ایجاد کند.

تماس با پیمانکاری آسفالت کرج

برای اطلاع دقیق از قیمت ها و نحوه انجام پروژه شما و زمان بندی هایی و برنامه ریزی های موجود از طریق شماره های زیر در تماس باشید.

تماس با راه سازی آسیا

 • شماره همراه 1 : 09126632676
 • شماره همراه 2 : 09126642676
 • خیابان مطهری نرسیده به چهار راه شریعتی نبش کوچه شیوا ساختمان پزشکان ۱۵ واحد ۱

آسفالت کاری در ویکی پدیا

برای داشتن یک راه سازی مناسب چه مراحلی طی می شود؟

برای داشتن یک راه سازی مناسب و ایده آل باید مراحل زیرسازی، قیر پاشی، آسفالت کاری، کوبیدن و غلتک زنی، جدول کاری، نصب علائم انجام شود.

هزینه آسفالت کاری چه قدر تمام می شود؟

هزینه آسفالت کاری براساس یک سری از پارامتر ها تعیین می شود مانند مرغوبیت و حجم مواد مصرفی و متراژی که این کار انجام می شود و همین طور بسته به این که برای جدول کشی از چه نوع بلوک های سیمانی استفاده بشود بر هزینه نهایی تاثیر میگذارد.

چرا برای پیمانکاری آسفالت کاری و محوطه سازی، راه سازی آسیا را انتخاب کنید؟

راه سازی آسیا دارای تجربه چندین ساله و مهارت لازم می باشد و با بهره گیری از نیروهای متخصص همواره سعی داشته است که در کمترین زمان ممکن پروژه را آماده سازی کند. راه سازی آسیا دارای مجوز های لازم و خدمات پشتیبانی است.

پانوشت: پیمانکار آسفالت, پیمانکار آسفالت در تهران, پیمانکار آسفالت در کرج, شرکت راه سازی, شرکت محوطه سازی, پیمانکاری محوطه سازی, اجرای آسفالت سرد, اجرای آسفالت گرم, آسفالت کاری, آسفالت کاری در کرج, آسفالت کاری در تهران

4.4/5 - (5 امتیاز)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 4 =