پیمان کار آسفالت در تهران

شرکت راه سازی آسیا به عنوان پیمانکار آسفالت در تهران آماده هرگونه فعالیت در زمینه انجام عملیات بهسازی آسفالت سرد و گرم و مرمت آسفالت های معابر و خیابان ها و همچنین درزگیری آسفالت و محوطه سازی و آسفالت برج ها و مجتمعهای مسکونی سراسر تهران و کرج می باشد .

از دیگر فعالیت های شرکت راه سازی آسیا این است که به اجرای آسفالت معابر و خیابان ها و پروژه های بین راهی بپردازد.

در این مقاله از سری مقاله های راه سازی آسیا ما می خواهیم در خصوص هزینه آسفالت کاری و خدمات آسفالت کاری و همین این که یک پیمان باید چه ویژگی هایی را داشته باشد توضیخ دهیم .

در ادامه خلاصه ای از آن چه که قرار است مشروح بشود را داریم:

 • یک پیمانکار خوب چه ویژگی هایی را دارد؟
 • آسفالت کاری معابر چگونه انجام می شود؟
 • ارتباط با پیمانکار آسفالت در تهران

یک پیمانکار خوب چه ویژگی هایی را دارد؟

بررسی معیار های اساسی

این که چه چیزی مد نظر شماست در انجام پروژه و در خصوص کاری که پیمانکار انجام می دهد را حتما قید کنید.

مدت زمان لازم برای انجام پروژه

از مهم ترین سوالاتی که باید حتما پرسیده شود و تاثیر بسزایی در انتخاب نهایی پیمانکار آسفالت دارد این سوال است زیرا که طبیعتا هر چه زمان بیشتر طول بکشد هزینه بیشتری را در پی دارد اگر چه این مورد نمی تواند به تنهایی نشان گر خوب بودن و یا بد بودن پیمانکار و شرکت راه سازی باشد زیرا ممکن است در مدت زمان کمی این پروژه تمام شود اما کیفیت لازمه را نداشته باشد.

پیمان کار آسفالت در تهران

بررسی کردن نمونه پروژه های قبلی

این کار بسیار مفید و ضروری در انتخاب پیمانکار آسفالت می باشد زیرا که نشان دهنده تعداد پروژه های انجام شده می باشد و براساس آن می توان حدس زد که این پیمانکار مناسب برای کار شما می باشدو یا خیر.

خدمات پشتیبانی

حتما در خصوص خدمات پشتیبانی و این که چه مدت این خدمات را پشتیبانی می کنند صحبت کنید.

بررسی برنامه ریزی شرکت و ضمانتنامه

حتما از پیمانکار آسفالت بخواهید که در خصوص ضمانتنامه با شما صحبت کند و بگوید که برای انجام پروژه شما چه برنامه ریزی دارد .

بررسی مجوز های شرکت

نشانگر این موضوع هست که آیا این شرکت معتبر هست یا نه . پس باید به آن توجه کافی را داشت.

سابقه کار شرکت

از مهم ترین سوالاتی که باید از پیمانکار آسفالت پرسیده شود سابقه کار و تعداد پروژه های موفق آن ها می باشد.

آسفالت کاری معابر چگونه انجام می شود؟

به طور کلی کلیه خدمات اجرای آسفالت در سطوح مختلف مانند خیابان ها، کوچه ها، پشت بام ساختمان، پارک ها و… می تواند شامل موارد گوناگونی باشد که از آن جمله می توان به انجام حفاری، خاک برداری از محل، خدمات گودبرداری، بسترسازی، قیرپاشی و در نهایت نحوه اجرای آسفالتکاری به صورت مکانیزه و توسط ماشین آلات مختلف و یا به صورت دستی و توسط یک تیم حرفه ای که توسط پیمانکار خوب تعیین می شود، اشاره کرد.

همچنین نوع آسفالت، متراژ سطح مورد نظر، ضخامت و کرایه حمل آسفالت تا محل نیز می تواند در قیمت اجرای آسفالت ، تاثیرگذار باشد.

بیشتر بخوانید: در مورد ویژگی های پیمانکاری آسفالت خوب در کرج باید چه بدانیم؟

آماده کردن سطح خیابان ها

قبل از هر کاری برای آسفالت کاری باید مسیری که قرار است آسفالت کاری توسط پیمانکار در تهران و یا سایر شهر ها انجام بگیرد، آماده و محیا بشود.

در صورتی که قرار است آسفالت بر روی قشرهای شنی و زیر اساس شکسته اجرا بشود باید این سطوح از هر گونه پستی و بلندی برطرف بشود و سپس پریم کت بر روی این نواحی پخش بشود.

اگر قرار است آسفالت بر روی پوشش های آسفالتی و یا بتنی اجرا بشود در این صورت باید بر اساس تصمیم هایی که پیمانکار در جلسه ای با صاحب کاران اتخاذ کرده اند مبنی بر این که به دنبال مرمت و اصلاح آسفالت هستند در حهت برطرف کردن این مشکلات باشیم.

معمولا آسفالت هایی که دچار مشکلاتی نظیر فیتیله دار و موج دارشده اند نیازمند ترمیم می شوند.

برای آماده سازی باید بستر کار از هرگونه مواد خارجی و گل و لای و گرد و غبر پاک بشود.

این کار توسط جاروهای مکانیکی انجام می گیرد.

سپس بر روی این نواحی قیرپاشی می شود.

اندود نفوذی

در این مرحله یک لایه قیر بر روی بستر شنی خیابان ریخته می شود که اصطلاحا به آن اندود نفوذی یا پریم کت می گویند.

این کار به منظور آماده سازی سطح زیرین آسفالت صورت می گیرد.

این کار باعث تسهیل چسبندگی قشر آسفالت به مصالح زیرین خواهد شد.

اندود سطحی

لايه‌اي نازك از امولسيون قيري را كه روي سطوح آسفالتي يا بتني، پخش شده و موجب چسبندگي آسفالت به سطح زيرين آن مي‌شود، اندود سطحي يا تك‌كت گويند.

پخش آسفالت

پس از آماده شدن سطح كار بايد مصالح آسفالتي ، پخش و آماده كوبيدن گردد. پخش آسفالت از نظر درجه حرارت محيط، درجه حرارت مخلوط آسفالتي و آمادگي سطح كار، بايد به تأييد دستگاه نظارت رسيده باشد و پيمانكار قبل از تأييد دستگاه نظارت مجاز به پخش آسفالت نخواهد بود.

در مواقع باراني، روي سطوح آلوده، سطوح يخ زده و دماي محيط كمتر از ۷ درجه سلسيوس، پخش آسفالت به هيچ وجه مجاز نمي‌باشد. اصولاً برنامه زمانبندي اجراي عمليات، بايد چنان باشد كه پخش آسفالت در فصول مناسب سال صورت گيرد.

پخش با فينيشر

پخش آسفالت بايد با دستگاه فينيشر انجام شود. فينيشر بايد بتواند مخلوط آسفالتي را به صورت يكنواخت در عرض، ضخامت و شيب موردنظر پخش نمايد. محفظه و پره‌هاي دستگاه پخش‌كننده، بايد به نحوي باشد كه آسفالت را به طور يكنواخت در جلوي صفحه‌هاي اطوي فينيشر پخش نمايد.

 پخش با گريدر

پخش آسفالت به منظور تسطيح، رگلاژ و اصلاح پروفيلهاي سطح خيابان موجود يا ترميم و بازسازي شيب عرض در قوسها را مي‌توان با گريدر و پس از دريافت موافقت دستگاه نظارت انجام داد. به منظور پخش يكنواخت آسفالت با گريدر، ابتدا بايد سطح كار در طول موردنظر، ميخكوبي و ريسمان‌كشي شود.

پیمان کار آسفالت در تهران

درجه حرارت پخش

درجه حرارت پخش مخلوط آسفالتي تابع دماي محيط اجراي كار، نوع و دانه‌بندي مصالح سنگي و نوع قير مصرفي است.

تراكم آسفالت

كوبيدن آسفالت با غلتكهاي فولادي سه‌چرخ، غلتكهاي لرزشي، غلتكهاي لاستيكي و غلتكهاي دوچرخ يا سه‌چرخ و غلتكهاي مختلط انجام مي‌شود. نوع و تعداد غلتكهاي موردنظر در هر مورد با توجه به ميزان آسفالت پخش شده، بايد به تأييد دستگاه نظارت برسد. به طور كلي تعداد غلتكها بايد براي حصول تراكم مورد لزوم كافي بوده و نبايد كمتر از دو دستگاه باشد.

كنترل عبور و مرور

پيمانكار بايد در حين اجراي كار و قبل از اتمام پخش و مراحل سه‌گانه كوبيدن، از عبور و مرور روي سطح آسفالت جلوگيري نمايد. عبور و مرور وقتي مجاز خواهد بود كه پس از ختم مرحله سوم آثار چرخ ماشين‌آلات بر روي آسفالت نمانده و به اندازه كافي سرد و سخت شده باشد، درجه حرارت آسفالت از ۴۰ درجه سانتيگراد كمتر باشد و يا حداقل ۳ ساعت از خاتمه زمان پخش آسفالت گذشته باشد.

ارتباط با پیمانکار آسفالت در تهران

برای ارتباط بهتر و بیشتر و کسب اطلاعات دقیق در خصوص پروژه های آسفالت کاری و محوطه سازی از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید.

تماس با راه سازی آسیا

 • شماره همراه 1 : 09126632676
 • شماره همراه 2 : 09126642676
 • خیابان مطهری نرسیده به چهار راه شریعتی نبش کوچه شیوا ساختمان پزشکان ۱۵ واحد ۱

آسفالت کاری در ویکی پدیا 

برای داشتن یک راه سازی مناسب چه مراحلی طی می شود؟

برای داشتن یک راه سازی مناسب و ایده آل باید مراحل زیرسازی، قیر پاشی، آسفالت کاری، کوبیدن و غلتک زنی، جدول کاری، نصب علائم انجام شود.

هزینه آسفالت کاری چه قدر تمام می شود؟

هزینه آسفالت کاری براساس یک سری از پارامتر ها تعیین می شود مانند مرغوبیت و حجم مواد مصرفی و متراژی که این کار انجام می شود و همین طور بسته به این که برای جدول کشی از چه نوع بلوک های سیمانی استفاده بشود بر هزینه نهایی تاثیر میگذارد.

چرا برای پیمانکاری آسفالت کاری و محوطه سازی، راه سازی آسیا را انتخاب کنید؟

راه سازی آسیا دارای تجربه چندین ساله و مهارت لازم می باشد و با بهره گیری از نیروهای متخصص همواره سعی داشته است که در کمترین زمان ممکن پروژه را آماده سازی کند. راه سازی آسیا دارای مجوز های لازم و خدمات پشتیبانی است.

پانوشت: پیمانکار آسفالت در تهران, پیمانکار آسفالت در کرج, شرکت راه سازی, شرکت محوطه سازی, پیمانکاری محوطه سازیاجرای آسفالت سرد

2.7/5 - (20 امتیاز)
1 پاسخ
 1. ایزدپناهی
  ایزدپناهی گفته:

  سلام
  ما انباری داریم در منطقه شورآباد و در نظر داریم حدودا 2000 متر از محوطه انبار (از جلوی سوله تا دم در) را آسفالت کنیم. می خواستیم بدونم چقدر هزینه اش است؟

  لطفا با من تماس بگیرید
  09122784561

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.